Monastyr OstrogPorto MontenegroRaftingPodwórko


Park narodowy Lovcen.

Na jego obszarze znajduje się dużo interesujących zjawisk krasowych oraz unikalnych będących pod ochrona 1158 gatunków roślin. Najwyższy szczyt to Śtirovnik 1749m.n.p.m..Na szczycie Jezerski Vrh 1660m.n.p.m. znajduje się muzeum Mauzoleum Petra Nijegosza II [władcy i reformatora okresu romantyzmu].
Najpiękniejsza droga do wspomnianego Mauzoleum,
 prowadzi z Kotoru starą drogą, która wiedzie po półkach skalnych, a widok na Zatokę zapiera dech w piersiach.Widok ten opisywał już dawno temu Lord Bayron, cytuję :...,,Najpiękniejsze miejsce na Ziemi
 gdzie Bóg zbliżył morze i góry,, .....

W obrębie Parku znajduje się miasto Cetinje dawna stolica Czarnogóry. Znajduje się tu wiele śladów po dawnej świetności miasta w tym po wielu ambasadach które się tu mieściły np. Austro-Wegier, Francji, Rosji, Anglii, Grecji, Serbii.
Jest tu Dwór książęcy,Dom Zecki,Dom Vlady.

W tutejszych monastyrach znajdują się między innymi pierwsze drukowane księgi Słowian południowych z 1493 roku.Monastyr w Cetinje jest w posiadaniu trzech bezcennych relikwii chrześcijańskich a mianowicie:prawicy Jana Chrzciciela,części Krzyża Świętego oraz Ikony Matki Bożej namalowanej przez Ewangelistę Łukasza w Jerozolimie zwaną Filermosą.